لاغرشدن

لاغرکردن شکم
جولای 28, 2019
پرسش و پاسخ
آگوست 4, 2019
Slimming app

لاغر شدن

لاغرشدن شکم و پهلو کمی دشوار است چرا که بافت این چربی ها کمی سخت تر از چربی های نواحی دیگر بدن می باشد، همچنین گاهی لاغرشدن شکم برای برخی افراد تبدیل به یک مشکل و دغدغه می شود اما باید دانست که انجام هر کاری با راه و روش های کاربردی نتیجه بهتری خواهد داشت و البته این نکته را نباید فراموش کنید که لاغرشدن پروسه ای زمان بر هست که به نتیجه رسیدن آن نیاز به صبر و پشتکار زیاد می باشد.

 

loose weight

 

 

 

 

در ادامه شما را با روش هایی که موجب  لاغرشدن سریع می شوند، آشنا خواهیم کرد:

زمان غذا خوردن خود را تا 20 دقیقه افزایش دهید:

وقتی تند تند غذا می خورید بدنتان نمی تواند سیگنال های مربوط به سیر شدن را دریافت کند و منجر به پرخوری و کند شدن روند لاغرشدن می شود.

سبزیجات بیشتری بخورید:

با خوردن سبزیجات هم کالری کمتری دریافت خواهید کرد، علاوه بر آن سوخت و ساز بدنتان نیز افزایش خواهد بافت. به سالادتان هم به جای استفاده از  سس های چرب بهتر است آبلیمو اضافه کنید.

اضافه کردن سوپ به برنامه لاغرشدن:

این مزیت را دارد که  معده تان را با غذایی که کالری کمتری دارد پر می کنید . سوپ سبزیجات هم مواد غذایی لازم را به بدنتان می رساند هم کالری کمتری دارد . اما مواظب باشید در دام سوپ های خامه ای و آماده به مصرف نیافتید.

قند مصرفی روزانه را در برنامه لاغرشدن خود کاهش دهید :

به جای خوردن هر روز نوشابه از شربت حاوی لیمو استفاده کنید لازم است بدانید هر لیوان نوشابه حاوی 10 قاشق شکر است.

 

 

Slimming app

 

 

 

خوردن چای سبز:

یک استراتژی خوب برای لاغرشدن است و سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.

خوردن الکل را ترک کنید:

توجه داشته باشید که خوردن الکل علاوه بر این که به بدن شما آسیب می رساند ، شما را به خوردن چیپس و آجیل و غذاهایی که به صورت معمولی نمی خورید هدایت می کند و عملا علاوه بر اینکه به لاغرشدن شما هیچ کمکی نمی کند، آسیب هم خواهد رساند.

 

تمرینات یوگا انجام دهید:

افرادی که یوگا انجام می دهند تمایل بیشتری به لاغر بودن دارند . تحقیقات نشان داده است که احساس آرامش به افراد کمک می کند تا احساس سیری در زمان مناسب را از طریق بدنشان دریافت کنند.

هنگام خوردن مکث کنید :

لازم نیست در یک چشم به هم زدن بشقابتان را خالی کنید چرا که مکث کردن در هنگام خوردن به لاغرشدن و هضم راحت غذا کمک خواهد کرد.

 

 

Slimming app

 

 

 

 

برای لاغرشدن تنها به سراغ ورزش هایی که برایتان انجام آن ها راحت تر است نروید:

بلکه ترکیبی از حرکات سخت را نیز  به تمرین ورزشی لاغرشدن خود اضافه کنید.

وعده ی شام را حذف نکنید:

اصلا شام را از برنامه لاغرشدن خود حذف نکنید بلکه رنگ و  لعاب آن را تغییر بدهید برای مثال، به جای رنگ قرمز گوشت و چربی از رنگ سبز سبزیجات استفاده کنید.

نوشیدن آب:

حتما قبل از خوردن غذا، آب بنوشید چرا که اتاقک شکم شکا را تا حد زیادی پر کرده و جای زیادی برای ورود غذا باقی نمی گذارد.

loose weight

 

 

 

 اگر مجبور شدید در رستوران غذا بخورید:

برای همه ما ممکن است پیش بیاید که در حین گذراندن برنامه لاغرشدن خود به مهمانی و یا رستوران دعوت شوید که موارد پایین به شما و پیش بردن پروسه ی لاغرشدنتان کمک خواهند کرد:

– با یک دوست غذای خود را تقسیم کنید .

– بشقاب کودک انتخاب کنید .

– نیمی از غذای خود را همراه خود به خانه ببرید .

– ابتدا بشقاب سبزیجات را بخورید.

 

 

loose weight

 

 

 

لاغر شدن به صورت سالیانه:

برای  لاغرشدن به صورت سالیانه فکر و برنامه ریزی کنید چرا که برنامه ریزی طولانی مدت لاغرشدن موجب ثابت شدن وزن ایده آل شما می شود.

اگر می توانید در هر روز 100 کالری بیشتری بسوزانید .

یک مایل یا 20 دقیقه پیاده روی کنید .

-روزهایی که کالری کمتری دریافت کرده اید برای خود یک جشن کوچک بگیرید یا یک جایزه بخرید.

 

loose weight

 

 

چند اشتباه رایج:

برای لاغرشدن و  داشتن اندامی متناسب، مهمترین اقدام توجه هم زمان به رژیم غذایی و ورزش است. مطمئن باشید که صرفا با رژیم غذایی یا انجام ورزش در کنار پرخوری و مصرف غذاهای پر چرب و پر کالری نتیجه لاغر شدن شما نتیجه ی مطلوبی نخواهید گرفت و با خطر بازگشت به وضعیت قبلی روبرو هستید. پس بهتر است این دو برنامه موازی را (رژیم غذایی درست و ورزش اصولی) با هم پیش ببرید.

استفاده از نوشیدنی های شیرین و آبمیوه های آماده یا گازدار، عدم مصرف ادویه های تند در غذا، نخوردن صبحانه یا حذف یک وعده غذایی، عدم مصرف ماست و نداشتن خواب کافی، از جمله اشتباهات رایجی است که افراد در رژیم های لاغرشدن سرخود انجام می دهند.

با داشتن یک رژیم غذایی درست و اصولی می بینید که به جای گرسنگی کشیدن می توانید با مصرف به اندازه، حجم معده را کوچک کنید و در کنار انجام ورزش، اندامی ورزیده و متناسب داشته باشید

به تغذیه خود بعد از ورزش توجه کنید. در صورت مصرف نکردن مواد غذایی پروتئینی پس از ورزش به هیچ کدام از اهداف خود که مهم ترین آنها لاغرشدن هست،  نخواهید رسید.

نوشیدن شیر یا مواد حاوی پروتئین تا 3 دقیقه پس از ورزش، هم به بازسازی توان بدنی و عضلات کمک می کند هم مانع ترشح و تولید چربی می شود. پس فراموش نکنید که گرسنگی و مصرف نکردن پروتئین هایی مثل سفیده تخم مرغ، فیله مرغ یا شیر منجر به افزایش چاقی خواهد شد.

 

دکتر میرزایی-متخصص تغذیه و رژیم درمانی

سوال خود را بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
Buy now