لاغری سریع شکم

Abdominal and flaccid slimming
لاغری شکم و پهلو
جولای 21, 2019
لاغرکردن شکم
جولای 28, 2019
Quick belly slimming

لاغری سریع شکم

لاغری سریع شکم یکی از دغدغه های امروز بسیاری از زنان و مردان می باشد.

در کنار شکم معمولاً پهلو هم شروع به چاق شدن می ‌کند و مشکلات ما را دو چندان می ‌نماید. از این رو باید دلایل مربوط به چاق شدن شکم را قبل از اینکه نیاز به روش‌ های لاغری سریع شکم یا لاغری در یک ماه داشته باشیم، بدانیم و از چاق شدن آن جلوگیری کنیم.

 

Quick belly slimming

 

 

 

چربی ‌های شکمی به دو دسته بزرگ تقسیم می ‌شوند:

 • چربی احشایی
 • چربی زیرپوستی

 

چربی شکمی نه فقط از لحاظ زیبایی بلکه از جهات مختلفی اهمیت دارد. رشد چربی در شکم و پهلو نشان از افزایش چربی‌ های احشایی و زیرپوستی است.

اگر بخواهیم میزان خطرات این دو نوع چربی را مقایسه کنیم، چربی احشایی بسیار خطرناک‌تر از چربی زیرپوستی است.

زمانی که شما نیاز به لاغری سریع شکم بدون ورزش دارید، مسلماً شکمتان چاق شده است. متأسفانه تنها نمود ظاهری این است و در درون بدن شما اندام‌های دیگرتان نیز به چربی دور اندام‌ها دچار شده‌اند از جمله قلب و کلیه‌ ها.

 

 

Quick belly slimming

 

 

 

دلایل چاقی شکم:

چاق شدن شکم می ‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که از جمله آن‌ها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سکون بیش از حد همانند اعتیاد به شبکه‌ های اجتماعی
 • خوردن میان وعده‌های زیاد و پرانرژی
 • رژیم غذایی بدون پروبیوتیک
 • افسردگی
 • خوردن نوشیدنی‌های گازدار
 • وعده غذایی زیاد
 • فقدان ورزش
 • رژیم غذایی بدون فیبر
 • استرس شدید در زندگی
 • سیگار کشیدن
 • شام دیر وقت
 • مصرف مواد غذایی پرچرب
 • کمبود ویتامین
 • مشکلات هورمونی

لاغری سریع شکم چگونه است؟

بر اساس نظر توصیه کنندگان متخصص تغذیه این شیوه از لاغری، شما می ‌بایست مقدار پتاسیم، کلسیم و همچنین منیزیم مصرفی خود را افزایش و تا جایی که می ‌توانید مصرف مواد کربوهیدراتی را کم کنید.

ساده ‌ترین و اولین گامی که باید برای شروع لاغری سریع شکم بردارید، این است که به جای خوردن میان وعده‌های کربوهیدراتی، میان وعده‌های سالم به مانند میوه‌ها را جایگزین کنید.

به این ترتیب، بدن شما در طول روز به مقدار کافی مواد مغذی به همراه بسته‌ های سرشار از فیبر دریافت می‌ کند که همگی به شما در لاغری سریع شکم کمک می ‌کند.

اگر شما می‌ خواهید برای کوتاه مدت لاغر بمانید، استفاده از سبزیجات دارای فیبر زیاد همانند کلم و کلم بروکلی گزینه خوبی است. اما اگر می ‌خواهید که لاغر شوید و لاغر بمانید باید سبک زندگی خودتان را به سبک زندگی لاغری سریع شکم نزدیک کنید. اما چگونه این کار ممکن است؟

 

 

Quick belly slimming

 

 

 

برای لاغری سریع شکم زودتر بخوابید:

ساده‌ ترین از این مگر می‌ شود، زودتر بخوابید تا لاغر شوید. خوابیدن دلیل لاغری شما نیست بلکه شما با زودتر خوابیدن به خودتان فرصت خوردن غذاهای پرکالری شبانه که معمولاً هیچ وقت هم به‌ خوبی هضم و جذب بدن نمی‌ شوند، را می ‌گیرید.

همچنین خواب کافی در طول شبانه ‌روز، متابولیسم بدن شما را تنظیم می ‌کند به این صورت که بدن در کم خوابی به مقدار کمتری کالری مصرف می ‌کند اما اگر خواب کافی داشته باشید و سرحال باشید مسلماً نه تنها سلول‌ های بدن، بلکه اشتیاق شما نیز برای سوزاندن کالری افزایش می ‌یابد.

توصیه شده است که در شبانه‌ روز، یک فرد بالغ در حدود ۷ ساعت خواب شبانه داشته باشد. بنابراین اگر می ‌خواهید لاغری سریع شکم را تجربه کنید، زودتر به رخت خواب بروید.

برای لاغری در یک ماه هیچ وعده‌ای را از دست ندهید:

یکی دیگر از روش‌هایی که باعث می ‌شود متابولیسم بدن به عنوان یک راه کمکی برای لاغری سریع شکم بدون ورزش فعال ‌تر شود، خوردن همه وعده‌های غذایی است.

وعده ‌های غذایی برای ما با فاصله زمانی ۳ تا ۴ ساعت تعریف شده است، در این تعریف صبحانه جایگاهی مهم ایفا می ‌کند.

 

 

 

Quick belly slimming

 

 

 

 

برای لاغری سریع شکم حرکت کنید:

بیشتر ما به زندگی ماشینی عادت کردیم و دوست داریم که برای ساعت‌ های طولانی پشت میز کامپیوتر و اداره خودمان بمانیم و کارهای روزانه انجام دهیم اما اگر می ‌خواهید لاغری سریع شکم را تجربه کنید، باید کمی به خودتان زحمت بدهید و تکان بخورید.

برای لاغری سریع شکم ، آب بیشتر بخورید:

باورپذیری این موضوع که می‌توان برای لاغری سریع شکم، آب زیاد خورد کمی سخت و دشوار است اما مطالعات نشان از این دارد که خوردن آب زیاد به لاغری بدن و شکم کمک می ‌کند.

خوردن آب به معنی این است که بدن به خود زحمت دهد تا آب اضافی را دفع کند. پس شما مجبور خواهید شد از پشت میز به سمت سرویس‌های بهداشتی بروید. از طرفی اندک کالری توسط کلیه ‌های شما برای فراوری آب مصرف می‌شود.

برای لاغری سریع شکم  قهوه بخورید:

قهوه هر چند تیره است اما کارنامه سلامتی سفید و روشنی دارد. قهوه دارای مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان است همچنین این نوشیدنی در خود مقادیر فراوانی منگنز، منیزیم و پتاسیم که قبلاً هم به آن‌ها اشاره کردیم، دارد.

با نوشیدن قهوه نه تنها لاغری می ‌شوید بلکه خطر بروز حملات قلبی و انواع التهاب‌ ها را نیز کاهش می ‌دهید.

 

 

Quick belly slimming

 

 

 

برای لاغری سریع آجیل بخورید:

بر خلاف تصور شما که افزایش وزن روزهای بعد از عید نوروز به دلیل مصرف آجیل است، خوردن آجیل مناسب باعث لاغری می ‌شود.

مطالعات نشان داده است که کسانی که آجیل بدون فراوری مصرف می‌ کنند، ۶۲ درصد از وزن و همچنین ۵۶ درصد از چربی خود را با ورزش بیشتر از دست می ‌دهند. دلیل این افزایش سوخت و ساز، وجود فیبرهای مانع جذب چربی در بدن است. توصیه شده است که تعداد بادام در آجیل را افزایش دهید.

برای لاغری سریع شکم بیشتر شکمتان را ببینید:

این قسمت از سبک زندگی لاغری در یک ماه بیش از این که جنبه رژیم غذایی داشته باشد، جنبه فکری دارد.

اگر روزانه سعی کنید حمام کنید، جلو آینه بایستید، لباس‌ هایی که قبلاً برای شما مناسب بودند و حالا تنگ شدند بپوشید انرژی بیشتری برای آب کردن شکم خود به دست خواهید آورد. با مخفی کردن شکم زیر پیراهن‌های بزرگ نمی ‌توانید از شر مشکلات آن خلاص شوید و روز به روز چاق‌تر هم می ‌شوید.

 

 

 

Quick belly slimming

 

 

 

برای لاغری سریع شکم صبحانه شیر بخورید:

در مورد کلیت لاغری سریع شکم گفتیم که هر چقدر مصرف منیزیم، پتاسیم و کلسیم را افزایش دهید، بیشتر لاغر می ‌شوید. حال با ماده مغذی سر و کار داریم که همه این سه را در خورد دارد، شیر.

صبحانه خودتان را به همراه شیر آغاز کنید تا بدنتان در آغاز روز مقدار کافی کلسیم دریافت کند. کلسیم کافی سوخت و ساز بدن را به سمت مصرف کالری بیشتری و لاغری پیش می ‌برد.

اگر نمی ‌توانید شیر خالص بخورید، طعم ‌دهنده‌های بدون قند اضافه نمایید یا آن را درون تکه‌ هایی از بسته‌های غذایی مخصوص صبحانه خالی کنید.

همچنین در طول روز خوردن شیر را فراموش نکنید، مسلماً اگر بتوانید میان وعده‌های خودتان را از چای به شیر تبدیل کنید تا علاوه بر سلامتی، لاغری را نیز تجربه نمایید.

 

دکتر میرزایی-متخصص تغذیه و رژیم درمانی

سوال خود را بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
Buy now