متخصص تغذیه تهران

Nutritionist
متخصص تغذیه
جولای 2, 2019
متخصص تغذیه غرب تهران
جولای 8, 2019
Nutritionist Tehran

متخصص تغذیه تهران

متخصص تغذیه تهران شخصی است که در زمینه مواد غذایی و تغذیه دانش و تخصص دارد . متخصصین تغذیه در انتخاب غذای مناسب ، تدوین برنامه غذایی به بیماران کمک می کنند و برای مصرف غذاهایی که برای سلامت هر بیمار لازم است توصیه های لازم را می دهند.

Nutritionist Tehran

 

 

متخصص تغذیه تهران رژیم و عادات غذایی فعلی شخص را بررسی می کنند ، به بیمار در مورد عادات صحیح تغذیه ای آموزش می دهند ، تاثیر برنامه غذایی  بیمار را پیگیری می کنند تا مطمئن شوند که برنامه غذایی تجویز شده موثر بوده است و گزارشی از نتایج درمان تهیه می کند تا بتواند روند درمان را ثبت کند.

بهترین متخصص تغذیه تهران معمولا تغذیه افرادی که بیماری ها یا شرایط خاص دارند را تحت نظر می گیرند تا به آن ها در انتخاب برنامه غذایی مناسب برای شرایط ویژه ای که دارند کمک کنند و روند درمان را تسریع بخشند، بیماران دیابتی و بیمارانی که تحت معالجه شیمی درمانی قرار دارند مثال هایی از این موارد هستند.

در صورتی که به دنبال روش طبیعی برای چاق شدن صورت بدون اضافه شدن وزن هستید ، می توانید با متخصص تغذیه تهران مشورت نمایید .

 

متخصص تغذیه تهران چه کسی است؟

متخصص تغذیه تهران فردی است که می تواند با استفاده از علم و دانش خود، به شما کمک کند تا بهترین سبک زندگی و رژیم غذایی را داشته باشید.

متخصص تغذیه تهران علاوه بر افراد عادی می تواند برای بیماران خاص همچون بیماران دیابتی، بیماران قلبی و حتی خانم های باردار رژیم غذایی مناسبی را تدوین کند. وی به شما با دادن انگیزه و پیگیری تاثیر رژیم غذایی بر روی سلامتی جسمی و روحی شما، تلاش می کند تا روند درمان و رژیم شما، طبق دلخواهتان به بهترین نتیجه ممکن برسد.

 

 

Nutritionist Tehran

 

 

بیمارانی که باید به متخصص تغذیه تهران مراجعه کنند:

همان طور که گفته شد داشتن یک رژیم غذایی مناسب می تواند سبب تسریع روند درمان بیماری بسیاری از افراد شود. برخی از این بیماران عبارتند از:

 • بیماران کلیوی
 • بیماران قلبی و عروقی
 • بیماران دیابتی
 • بیماران گوارشی و کبدی
 • بیماران سرطانی

بهترین متخصص تغذیه تهران چه نوع رژیم های غذایی را می تواند ارائه دهد؟

جالب است بدانید که یک متخصص تغذیه خوب می تواند برای تمامی سنین از جمله کودک و میانسالان، همینطور گروه های مختلفی همچون افراد چاق و افراد لاغر رژیم لاغری و  رژیم غذایی متناسب با وضعیت و شرایط هر کدام تهیه و ارائه دهد.

 

 

Nutritionist Tehran

 

 

 

برخی از این رژیم های غذایی عبارتند از:

 • رژیم چاقی
 • رژیم لاغری
 • رژیم بعد از زایمان
 • رژیم غذایی تثبیت وزن فرد
 • رژیم غذایی برای دوران بارداری
 • رژیم شیردهی
 • رژیم غذایی برای افراد مسن و همچنین کودکان
 • رژیم غذایی مخصوص پوکی استخوان
 • رژیم غذایی برای چربی خون بالا
 • رژیم غذایی مخصوص برای درمان بیماری های گوارشی
 • رژیم غذایی مناسب جهت کنترل حساسیت و آلرژی
 • همچنین رژیم غذایی مناسب برای افراد ورزشکار

چه زمانی باید به متخصص تغذیه تهران مراجعه کنید؟

مراجه به متخصص تغذیه صرفا جهت دریافت رژیم لاغری یا رژیم چاقی نیست. یک متخصص تغذیه خوب، می تواند شما را در درمان بسیاری از مشکلات جسمی و حتی روحی  کمک کند. رژیم های غذایی خاصی برای درمان بسیاری از مشکلات شما وجود دارد.

 

 

Nutritionist Tehran

 

 

 

اگر این علائم را دارید به متخصص تغذیه تهران مراجعه کنید:

زمانی که مشخص شود دارای کلسترول بالا هستید:

زمانی که پس از انجام آزمایش خون، متوجه شوید که مبتلا به کلسترول بالا هستید، وقت آن رسیده است تا به متخصص تغذیه مراجعه کنید.

متخصص تغذیه می تواند شما را در انتخاب غذاهایی که برای سلامتی شما و همچنین برای کاهش کلسترول مناسب هستند، راهنمایی کند. کلسترول بالا می تواند سبب بروز بیماری های قلبی و نهایتا سبب حملات قلبی شود. شما باید این موضوع را جدی بگیرید.

Nutritionist Tehran

 

 

شما تمام روش های کاهش وزن را امتحان کرده اید، ولی موفق نشده اید:

در این جا منظور ما، استفاده ار رژیم های خودسرانه و یا کوتاه مدت نیست. بلکه هدف کمبود توانایی از دست دادن وزن است.

ممکن است فردی یک رژیم لاغری اصولی، خواب کافی و فعالیت بدنی ( ورزش ) کافی داشته باشد، اما تغییری در وزن خود نداشته باشد.

ممکن است این افراد مشکلاتی داشته باشند که از وجود آن ها آگاه نباشند. بهترین متخصص تغذیه تهران می تواند با بررسی شرایط شما، تمام این مشکلات را تشخیص داده و اقدام به درمان آن کند.

 

 

Nutritionist Tehran

 

 

 

می خواهید بچه دار شوید:

یکی از عوامل مهم دیگری که لازم است بابت آن به دکتر تغذیه مراجعه کنید، زمانی است که می خواهید اقدام به بچه دار شدن کنید.

یک متخصص تغذیه خوب می تواند به شما در رسیدن به یک بدن سالم جهت حاملگی راهنمایی کند و بدن شما را برای آنچه که قرار است کودک شما به آن نیاز داشته باشد، آماده کند.

سوزش سر دل یا رفلاکس معده دارید:

هنگامی که متوجه می شوید مبتلا به سوزش معده و یا رفلاکس هستید، می توانید به کمک متخصص تغذیه، این علائم را به حداقل برسانید.

دکتر تغذیه علاوه بر تنظیم رژیم غذایی مناسب طبق شرایط جسمیتان، اقدام به بررسی و تشخیص مواد غذایی که سبب بدتر شدن اوضاع معده شما می شود، می کند.

دکتر تغذیه با بررسی رژیم غذایی روزانه شما، می تواند از غذاهایی که سبب افزایش سوزش معده و رفلاکس می شود، اطمینان حاصل کند و آن ها از برنامه غذایی شما حذف کند.

 

Nutritionist Tehran

 

 

اگر مکانیسم گوارشی شما بی نظم است:

در ابتدا لازم است بدانید که این موضوع یکی از مشکلات مهم در رابطه با سلامت بدن شما است.

بهترین متخصص تغذیه تهران، حرکات روده شما باید یک تا دو بار در روز رخ دهد. اگر که شما به طور روزانه و مرتب عمل اجابت مزاج را انجام ندهید، پس دچار یبوست هستید.

پس اگر شما هم جزو افرادی هستید که روز را بدون عمل اجابت مزاج می گذرانید، بهتر است با دکتر تغذیه ملاقات کنید. یک دکتر تغذیه خوب، می تواند تغییراتی را در رژیم غذایی روزانه شما ایجاد کند تا مشکل گوارشی شما با پیروی از آن به حداقل برسد.

 

Nutritionist Tehran

 

 

بهترین متخصص تغذیه تهران چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

متخصص تغذیه نقش مهمی در بهداشت و سلامت افراد، ایفا می کند. دکتر تغذیه خوب، می تواند در مورد چگونگی غذا خوردن سالم، به جلوگیری از ابتلا به بیماری ها و ارتقاء سلامتی افراد کمک کند.

با این حال یک متخصص تغذیه خوب، نیاز به برخی از ویژگی های خاص از جمله تفکر تحلیلی، مهارت های مردمی و دانش فنی دارد.

 

دکتر میرزایی-متخصص تغذیه و رژیم درمانی

سوال خود را بپرسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
Buy now